עברית

לקבור את רודולף רוקר

הצהרת המכון למחקר האנרכו סנדיקליזם

מכון למחקר אנרכוסינדיקליזם(Institut für Syndikalismusforschung) , עוסק בעיקר במחקר ותמיכה של התנועה האנרכוסינדיקליסטית ברחבי גרמניה.

משנת 2007, בכוחותינו ההתנדבותיים ובעזרתם של סטודנטים וחוקרים סולידריים הוקם מאגר נתונים נרחב אודות ההסטוריה של התנועה האנרכוסינדיקליסטית הגרמניתhttp://www.syndikalismusforschung.info.. בנוסף המכון מנהל התכתבות מתמדת עם סטודנטים רבים, פובליציסטים, אנשי יחסי ציבור ומוסדות מדעיים מכול העולם.

למרות הכול, לא רק סולידריות ואחווה שוררת בין החוקרים. בראשון לינואר 2011, כל כתבי העט של הוגה הדעות האנרכוסינדיקליסטי רוקולף רוקר (1873-1958) הוסרו מארכיון המידע שלנו עקב תצהיר בעלות של היינר בקר על כתבי העט הנל.

לצערינו היינר בקר נמנע מליצור קשר ישיר אלא פנה אלינו דרך עורכי הדין של העיר מיונסטר.

בליית ברירה נאלצנו לקיים את הדרישה ולהסיר את כתבי העט מהארכיון, מאחר ואין ברצונינו להגדיל ממונם של חלאות, מה שהיינו נאלצים לעשות במקרה ההפוך.

אנו רואים את דרישתו של היינר בקר כניבזית ושפלה. הדבר לא מתקבל על הדעת שכתוצאה מדרישה של אדם אחד כל היצירות הסיפרותיות של רודולף רוקר יעלמו מהישג ידיו של ההמון.

זו שערוריה שאותו בעל זכויות יוצריםמשנת 1999לא הוציא לאור אפילו ספר אחד מיצירותיו של רודולף רוקר שלא לדבר על כל אוסף כתבי העט. ועם זאת ממשיך למנוע מאחרים לעשות זאת.

תקוותינו שאותו מעשה הגורם לאובדן יצירותיו של רודולף רוקר יוודא לרבים ובינהם אלו הבקיעים בנושא; אישים נפרדים, מוסדות מדעיים וכמובן צעצעיו של רוקר עצמו ויסיקו מכך מסקנות נכונות.

אנו מזדהים עם כל אלו שעקב הוצאה לאור של כתבי העט הנל היו מעורבים בהליך משפטי. יצירותיו של רודולף רוקר שייכים לכל אדם בעל מודעות ולא לבעלי הון פרטיים.

המכון למחקר האנרכו –סינדיקליזם, ברמן, יוני 2011

Werbeanzeigen